Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

İşyeri hekimi hizmetleri

Anasayfa » İşyeri hekimi hizmetleri

İşyeri hekimi hizmetleri

7 yılı aşkın süredir çözüm ortaklarımız ile beraber sağlık sektöründe çok sayıda uzman doktor ve sağlık personeli ile hizmet veriyor olmamız ayrıca hemen hemen her uzmanlık alanında hekimlerimizin bizlerle birlikte çalışmaya devam ediyor olması  iş yeri hekimliği , iş yeri sağlık personeli desteği ve iş sağlığı hizmetleri konusunda Engin OSGB  bir adım öne çıkararak sektörde referans  ve tercih edilen bir iş ortağı durumuna getirdiğini düşünmekteyiz.

Yapacağımız iş antlaşması ile beraber firmanıza gönderilecek olan iş yeri hekimi ve sağlık personeli uzmanlarımız 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve en önemlisi 22/07/2013 tarihinde yürürlüğe giren iş yeri hekimi ve diğer sağlık  personelinin görev yetki sorumluluk ve eğitimleri hakkındaki yönetmelik kapsamında bulunan tüm yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur. Bu sorumluluk ve çalışmalar sırasında hastanelerimizin personel ve ekipmanlarını da sizlere sunuyor olmakla iş birliğimizi daha kurumsal bir platforma taşımayı amaçlamaktayız

Ayrıca yapılacak çalışmalar ve verilecek iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri sadece yasa ve ilgili yönetmeliklerin sizlere getirdiği yükümlülükleri ortadan kaldırmakla kalmayarak iş sağlığı ve iş güvenliği kültürünü firmanıza taşımak sıfır iş kazası profesyonelliği ve amacı ile çalışarak sektörel olarak sizleri de bizler ile beraber bir adım öne çıkartmayı amaçlamaktadır.

İlgili kanun ve yönetmelikler gereği işyeri hekimi hizmetleri kapsamında sağlık personelinin yapacağı çalışmalar ;

İş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri kapsamında çalışanların sağlık gözetimi ve çalışma ortamının gözetimi ile ilgili işverene rehberlik yapmak.
İşçi sağlığı ve iş güvenliği konularında yapılacak araştırmalara katılım sağlamak, ayrıca işin ifasında ergonomik ve psikososyal riskler açısından çalışanların fiziksel ve zihinsel kapasitelerini dikkate alarak iş ile çalışanın uyumunun sağlanması ve işyeri çalışma ortamındaki stres etkenlerinden korunmaları için araştırmalar yapmak ve bu araştırma sonuçlarını rehberlik faaliyetlerinde dikkate almak.
İşyerinde karşılaşılan gelen iş kazaları ve meslek hastalığının nedenlerinin araştırılması, saptanması ve tekerrür etmemesi için alınacak önlemler konusunda çalışmalar yaparak işverene önerilerde bulunmak
İş sağlığı ve iş güvenliği yönünden risk değerlendirmesi ve analizi işlemlerinin yapılmasıyla ilgili çalışmalara ve uygulanmasına katılmak, risk değerlendirmesi sonucunda alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda işverene önerilerde bulunmak ve takibini yapmak.
Koruyucu sağlık gözetimleri kapsamında yapılacak işe giriş ve periyodik sağlık kontrolleri muayenesi ve tetkikler ile ilgili olarak çalışanları bilgilendirmek ve onların rızasını almak.
Gece çalışmaları, gece postaları da dâhil olmak üzere çalışanların sağlık gözetimini yapmak.
Sağlık sorunları gerekçesi ile işe devam edememe durumları ile işyerinde olabilecek sağlık tehlikeleri arasında bir ilişkinin olup olmadığını tespit etmek, gerektiğinde çalışma ortamı ile ilgili ölçümler yapılmasını planlayarak işverenin onayına sunmak ve alınan neticelerin çalışanların sağlığı yönünden değerlendirmesini yapmak.
işletmedeki koruyucu sağlık himayesi ile ilgili çalışmaları kaydetmek, iş güvenliği uzmanı ile emektaşlık yaparak iş kazaları ve meslek hastalıkları ile ilgili değerlendirme yapmak, tehlikeli olayın tekrarlanmaması için inceleme ve araştırma çalışmaları yapmak suretiyle gerekli durdurucu faaliyet planlarını hazırlamak ve bu konuları da içerecek şekilde yıllık çalışma planını hazırlayarak işverenin onayına sunmak, uygulamaların takibini yapmak ve yönetmelikte belirtilen şekli ile örneğine uygun yıllık değerlendirme raporunu hazırlamak.
Yöneticilere ve olması halinde iş sağlığı ve güvenliği kurulu üyelerine, kurul başkanlarına ve işçilere genel sağlık, iş sağlığı ve güvenliği, temizlik, hijyen, bağımlılık yapan maddelerin kullanımının zararları, kişisel koruyucu donanımlar ve toplu korunma prosedürleri konularında eğitim vermek, eğitimin sürekliliğini sağlamak.
İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve sağlık gözetimi akıbetinin kaydedildiği yıllık değerlendirme raporunu iş güvenliği uzmanı ile işbirliği halinde yönetmelikte istenen örneğine uygun olarak hazırlamak.

İşyeri hekimi hizmetleri

                                             İşyeri hekimi hizmetleri


OSGB Hizmetlerini Neden Engin OSGB’den Almalısınız?

İş güvenliği sektörünün 2013 yılında giriş yapan  ve 2014 senesinden itibaren de Engin Danışmanlık adı altında iş güvenliği danışmanlığı yapan Engin OSGB, şuanda 10’dan fazla uzman ve hekimle 500’den fazla Dünya markasına devamlı hizmet veriyor. İş sağlığı ve güvenliği firmaları arasında bir ilki başararak, 2018 yılında geliştirmeye başladığı Kendi İSG Portal yazılımıyla sektörün lideri ve en vizyoner firması oldu.


Engin OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) olarak İSG hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0507 198 44 52 telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz. İlaveten tüm hizmetlerimiz için aktüel kampanyalarımızdan ve özel iskontolarımızdan faydalanabilirsiniz

%100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve en uygun fiyat garantisi ile Bakanlık onaylı yetkili kurumumuzdan osgb hisip kalite standartlarında hizmet almak için hemen teklif alın vakit kaybetmeden sizde değerli müşterilerimiz arasında yer alın

İşlemleriniz profesyonel kadro ve tecrübeli uzman Ekibiniz tarafından en hızlı şekilde sorunsuz yapılsın, Engin iş Güvenliği ile işiniz güvende olsun

İş sağlığı hizmetlerinde işe giriş raporlarının hazırlanması, sağlık tetkiklerinin kontrol edilmesi ve meslek hastalıklarının takibi iş hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

İş güvenliği hizmetlerinde risk analizi, acil durum eylem planı, iş güvenliği eğitimi ve zimmet formu(KKD) hazırlanması konularında sizlere yardımcı olmaktayız.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu kapsamında bakanlık iş müfettişleri İSG katip sistemi üzerinden onaylı sözleşmelerin kontrolünü yapabilmekte olup ayrıca katip sözleşmesi (iş güvenliği uzmanı atamaları ve işyeri hekimi atamaları) olmaması durumunda sistem üzerinden geçmişe dönük cezalar yazılmaktadır.

Bilumum işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini temin edebileceğimizi hatırlatmak isteriz.

Bizimle İletişime Geçin !

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara