Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

Risk Analizi ve Değerlendirmesi

Anasayfa » Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Risk Analizi Yaptırmak İçin
Risk Analizi ve Değerlendirme raporunuzu almak için hemen bizimle iletişime geçin.

İrtibat Telefonu : 0530 909 00 65

Risk Analizi ve Değerlendirmesi

Tehlike ve risk ne demektir

Tehlike; zarar verme potansiyeline sahip herhangi bir şey. Tehlikeler insana, malzemeye ve prosese etki edebilir; İş Kazalarına ve meslek hastağına, ürün kaybına, hizmet kaybına, makine hasarları ve benzeri durumlara sebep olabilir.

Mesleki risk; bir tehlikeye maruz kalma sonucu ölüm, yaralanma ya da bir hastalığın meydana gelme olasılığı ve şiddetinin çarpılmak suretiyle hesaplanmasına işaret eder.

30/06/2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanunu tehlike sınıfına ve çalışan sayısına bakılmaksızın tüm iş yerlerine Risk Analizi ve Değerlendirmesi yapılması çalışanlara temel iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verilmesi , sınav yapılması ve acil durum eylem planı yapılması zorunluluğunu getirmiş bununla ilgili de ciddi oranlarda maddi cezalar ve yaptırımları beraberinde yürürlüğe konulmuştur

Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Risk Analizi ve Değerlendirmesi

Mesleki risklerin değerlendirilmesinde temel amaç, çalışanların sağlığının korunması ve güvenliklerinin sağlanmasıdır. Risk Analizi, işle ilgili işyerinizdeki yapılan faaliyetlerden kaynaklı ve çalışanlara ve çevreye olabilecek olası zarar ihtimalinin en aza indirgenmesine yardım eder.Risk Analizi ve Değerlendirmesi raporu aynı zamanda işletmenizin verimli ve rekabet edebilir olmasına katkı sağlar.

Risk analizi ve değerlendirmesi yaptırdığınız zaman özetle aşağıdaki adımları incelenmek suretiyle hazırlanmaktadır.

  • Risk ve tehlikelerin tanımı
  • Risk ve tehlike yönetimi
  • İşletmenizde var olan ve olabilecek risklerin analizi
  • Risk yönetimi ile ilgili organizasyonun oluşturulması
  • Uygun risk metodunun seçilmesi ve risk seviyeleri
  • İş yeri risk kontrol sistemlerinin kurulması
  • Risk analiz ekiplerinin kurulması
  • Tespit edilen risklere karşı gerekli önlemlerin kontrol edilmesi ve uygulanması
  • işletme Risk yönetimi için aktif kontrol mekanizması ve denetim sisteminin
  • işletme içerisinde uygulanabilir ve işler durumda olması

Engin OSGB olarak yapmış olduğumuz hemen hemen her sektördeki sayısız Risk Analizi ve Değerlendirmesi konusunda uzman ekibimiz ile risk değerlendirmesi, risk analizi, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ve acil durum eylem planlarınızı ilgili yönetmelikler ışığında kurumsal ve profesyonelce yapmayı taahhüt ediyor ve bu çalışmalar ile ilgili bizlerden de görüş ve fiyat almanızı bekliyoruz.


OSGB Hizmetlerini Neden Engin OSGB’den Almalısınız?

Yıl 2013, iş güvenliği sektörüne girmiş olan ve 2014 senesinin başından bu yana Engin Danışmanlık adı altında iş güvenliği danışmanlığı yapan Engin OSGB, şuanda 10’dan fazla uzman ve hekimle 500’den fazla Dünya markasına devamlı hizmet veriyor. İş güvenliği sektöründe bir ilki başararak, kendi bünyesinde 2018 yılında geliştirmeye başladığı Kendi İSG Portal yazılımıyla sektörün lideri ve en vizyoner firması oldu.


Engin OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) firma olarak İSG hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0507 198 44 52 telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz. Ek olarak tüm ihtiyaç ve taleplerinize istaneden hizmetlerimiz için güncel kampanyalarımızdan ve özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz

%100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve en uygun fiyat garantisi ile Bakanlık onaylı yetkili kurumumuzdan osgb hisip kalite standartlarında hizmet almak için hemen teklif alın vakit kaybetmeden sizde değerli müşterilerimiz arasında yer alın

İşlemleriniz profesyonel kadro ve tecrübeli uzman Ekibiniz tarafından en hızlı şekilde sorunsuz yapılsın işiniz Engin ile sağlıklı ve güvende olsun

İş sağlığı hizmetlerinde işe giriş raporlarının hazırlanması, sağlık tetkiklerinin kontrol edilmesi ve meslek hastalıklarının takibi iş hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

İş güvenliği hizmetlerinde risk analizi, acil durum eylem planı, iş güvenliği eğitimi ve zimmet formu(KKD) hazırlanması konularında sizlere yardımcı olmaktayız.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu kapsamında bakanlık iş müfettişleri İSG katip sistemi üzerinden onaylı sözleşmelerin kontrolünü yapabilmekte olup ayrıca katip sözleşmesi (iş güvenliği uzmanı atamaları ve işyeri hekimi atamaları) olmaması durumunda sistem üzerinden geçmişe dönük cezalar yazılmaktadır.

İş sağlığı ve İş güvenliği hizmetlerini İstanbul ve Kocaeli ‘nin tüm ilçelerinde sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.

Bizimle İletişime Geçin !

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara