Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

Acil Durum Eylem Planı

Anasayfa » Acil Durum Eylem Planı
Acil Durum Eylem Planı Yaptırmak için
Hemen bizimle iletişime geçin.

İrtibat Telefonu : 0530 909 00 65

Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum: İş yerinin bütününde veya bir kısmında meydana gelebilecek yangın, patlama, tehlikeli kimyasal maddelerden kaynaklanan yayılım, doğal afet gibi acil müdahale, mücadele, ilkyardım veya tahliye gerektiren olaylardır.

Acil Durum Ekibi: Yangın olayı, deprem ve benzeri doğal afetlerde iş yerinde bulunanların tahliyesini sağlamak amacıyla oluşturulan ekip olup, gerçekleşen olaya ilk müdahaleyi yapan, arama-kurtarma ve söndürme operasyonlarına katılan ve gerektiğinde ilk yardım uygulayan işletme bünyesinde oluşturulan ekiplerdir.

Acil Durum Eylem Planı: İşletmelerde olası acil durumlarda yapılması gereken iş ve operasyonlar dâhil bu bilgilerin ve uygulamaya yönelik fiillerin yer aldığı planların tümüne denir.

Acil Durum Eylem Planı’nın asli amacı, çevre sağlığı, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile alakalı olası meydana gelebilecek acil durumların önceden tespit edilmesi ve bu durumların etkilerinin en aza indirilmesi için bu gibi durumlarda uygulanması gereken işlerin planlanması ve alınacak tedbirlerin tanımlanması suretiyle işyerine özel bir kontrol mekanizması kurulması sistemidir..

Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum Eylem Planı

Muhtemel Acil Durumların Belirlenmesi

İş yerinde yürütülen faaliyetler, kullanılan malzeme ve ekipmanlar, atıklar, bölgenin jeolojik yapısı, iş yeri bölgesindeki komşu kuruluşlar ve o zamana kadar geçen süreçte meydana gelmiş doğal afet niteliğindeki olaylar incelenmesi, gerek bu somut durumların, gerekse işyerinin bulunduğu bölgenin maruz kalma ihtimalinin olabileceği doğal afetlerin yaratabileceği acil durumlar belirlenir ve Acil Durum eylem Planı’na kaydedilme suretiyle kayıt altına alınır.

Acil Durum Müdahale Ekibinin Oluşturulması

  • Yangın Söndürme Ekibi,
  • Koruma ve Kurtarma Ekibi,
  • Tahliye Ekibi,
  • İlkyardım Ekibi.
  • Söndürme ve Kurtarma ekipleri en az 3 (üç),
  • İlk yardım ve Koruma ekipleri en az 2 (iki) kişiden oluşmalıdır.

 Acil Durum Müdahale Ekibinin Eğitimi

Acil durum müdahale ekiplerinin görev, yetki ve sorumlulukları hakkında verilecek eğitimler Engin OSGB tarafından organize edilir.


Engin İş Güvenliği firması olarak Acil Eylem Planı,  Afet planı, Yangın Tatbikatları, Acil Durum Ekiplerinin oluşturulması, Acil Durum Eğitimleri, Tahliye Planları gibi hizmetleri verebileceğimizi ve diğer tüm işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.


OSGB Hizmetlerini Neden Engin OSGB’den Almalısınız?

2013 yılının ocak ayından itibaren iş güvenliği sektörünün içinde olan ve 2014 senesinden bu yana Engin Danışmanlık firması adı altında iş güvenliği hizmeti veren Engin OSGB, şuanda 10’dan fazla uzman ve hekimle 500’den fazla Dünya markasına sürekli hizmet veriyoruz. İş güvenliği osgb sektöründe bir ilki başararak, kendi bünyesinde 2018 yılında geliştirmeye başladığı Kendi İSG Portal yazılımıyla sektörün lideri ve en vizyoner firması oldu.


Engin iş sağlığı ve güvenliği olarak OSGB hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0507 198 44 52 telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz ve tüm hizmetlerimiz ve özel kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz

%100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve en uygun fiyat garantisi ile Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumumuzdan osgb hisip kalite standartlarında hizmet almak için hemen teklif isteyin vakit kaybetmeden sizde değerli müşterilerimiz arasında yeriniz ayırtın.

İş Güvenliği işlemleriniz profesyonel kadro ve tecrübeli uzman Ekibiniz tarafından en hızlı şekilde sorunsuz bir şekilde yapılsın işiniz ve mesleğiniz Engin osgb ile güvende olsun

İş sağlığı hizmetlerinde işe giriş sağlık raporlarının hazırlanması, sağlık tetkiklerinin kontrolünün yapılması ve meslek hastalığı takibi iş yeri hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

İş güvenliği hizmetlerinde risk analizi ve değerlendirmesi, acil durum eylem planı, iş güvenliği eğitimi ve KKD zimmet formu hazırlanması konularında sizlere yardımcı olmaktayız.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında bakanlığa bağlı iş müfettişleri İSG katip programı üzerinden onaylı sözleşmelerin kontrolünü yapabilmekte olup ayrıca katip sözleşmesi (iş güvenliği uzmanı ataması ve işyeri hekimi ataması) olmaması durumunda sistem üzerinden geçmiş yıllar da dahil olmak üzere kontrol ederek cezalar yazılmaktadır.

Tüm iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetlerini sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.

Bizimle İletişime Geçin !

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara