0850 441 67 42

Sosyal Medyada Biz}

%30 İNDİRİM !
Hemen faydalanmak için 0507 198 44 52
Teklif İste !

Tehlike Sinifinizi Belirleyin

Tehlike Sınıfımızı Öğrenin
Aşağıdaki arama kutucuğuna NACE kodunuzu veya yaptığınız işi yazarak Tehlike Sınıfınızı Öğrenebilirsiniz.

 

[table id=6 /]


NACE Kodu Ne İşe Yarar?

Şirketinizi, Ticaret Odası’na kaydettirmeden önce NACE kodunuzu öğrenmeniz gerekir. Çünkü NACE kodunuzu öğrendiğiniz zaman iş yerinizin tehlike sınıfını da öğrenirsiniz.

Rakamların anlamı ne? dediğinizi duyar gibiyiz. Kısaca açıklamak gerekirse, altı haneli NACE kodunuzda ki ilk iki rakam genel faaliyet sınıflandırmasını, son dört rakam da alt faaliyet sınıflandırmasını belirtir.

Örneğin 16, “ağaç, ağaç ve mantar ürünleri imalatı; saz, saman ve benzeri maddelerden örülerek üretilen eşyaların imalatı anlamına gelirken; 16.10 “Ağaçların biçilmesi ve playalanması,” 16.10.03 ise “Ağaç yünü, ağaç unu, ağaç talaşı, ağaç yonga imalatı” anlamına gelmekte ve bu faaliyet alanı “Çok Tehlikeli” olarak sınıflandırılmaktadır.

İş yerinizin tehlike sınıfını (Çok Tehlikeli, Tehlikeli, Az Tehlikeli) öğrenerek 6331 sayılı iş güvenliği kanunun gerekliliklerini yerine getirmeniz, işinizi sorunsuz sürdürmenizi de sağlayacağından altılı faaliyet kodunuzu bilmeniz sizin için faydalı olacaktır.

NACE kodunuzu öğrenmenin daha kolay başka bir yolu da bulunmaktadır. İşletmenizin SGK sicil numarası’nın 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. rakamları NACE kodunuzu meydana getirir.