Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
tr

Acil Durum Eylem Planı

Anasayfa » Acil Durum Eylem Planı
Acil Durum Eylem Planı Yaptırmak için
Hemen bizimle iletişime geçin.

İrtibat Telefonu : 0507 198 44 52

Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum: İş yerinin tamamında veya bir kısmında meydana gelebilecek yangın, patlama, tehlikeli kimyasal maddelerden kaynaklanan yayılım, doğal afet gibi acil müdahale, mücadele, ilkyardım veya tahliye gerektiren olaylardır.

Acil Durum Ekibi: Yangın, deprem ve benzeri afetlerde binada bulunanların tahliyesini sağlayan, olaya ilk müdahaleyi yapan, arama-kurtarma ve söndürme işlerine katılan ve gerektiğinde ilkyardım uygulayan ekiptir.

Acil Durum Eylem Planı: İş yerlerinde meydana gelebilecek acil durumlarda yapılacak iş ve işlemler dâhil bilgilerin ve uygulamaya yönelik eylemlerin yer aldığı planlardır.

Acil Durum Eylem Planı’nın amacı, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ortaya çıkabilecek acil durumların belirlenmesi, etkilerinin en aza indirilmesi için bu durumlarda uygulanacak işlemlerin planlanması ve alınacak tedbirlerin tanımlanmasıdır.

Muhtemel Acil Durumların Belirlenmesi

İş yerinde yürütülen faaliyetler, kullanılan malzeme ve ekipmanlar, atıklar, bölgenin jeolojik yapısı, iş yeri bölgesindeki komşu kuruluşlar ve o zamana dek meydana gelmiş doğal afet niteliğindeki olaylar incelenerek, gerek bu faaliyetlerin, gerekse bölgenin maruz kalabileceği doğal afetlerin yaratabileceği acil durumlar belirlenir ve Acil Durum Planı’na kaydedilir.

Acil Durum Müdahale Ekibinin Oluşturulması

  • Yangın Söndürme Ekibi,
  • Koruma ve Kurtarma Ekibi,
  • Tahliye Ekibi,
  • İlkyardım Ekibi.
  • Söndürme ve Kurtarma ekipleri en az 3 (üç),
  • İlk yardım ve Koruma ekipleri en az 2 (iki) kişiden oluşmalıdır.

 Acil Durum Müdahale Ekibinin Eğitimi

Acil durum müdahale ekiplerine yapmaları gereken işlemler hakkında verilecek eğitimler Engin OSGB tarafından organize edilir.


Engin OSGB olarak Acil Eylem Planı, Acil Durum Planı, Afet Yönetimi, Yangın Tatbikatı, Acil Durum Ekipleri, Acil Durum Eğitimleri, Tahliye Planı gibi hizmetleri verebileceğimizi ve diğer tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.


OSGB Hizmetlerini Neden Engin OSGB’den Almalısınız?

2013’ten beri iş güvenliği sektörünün içinde olan ve 2014 yılından bu yana Engin Danışmanlık adı altında iş güvenliği danışmanlığı yapan Engin OSGB, şuanda 10’dan fazla uzman ve hekimle 500’den fazla Dünya markasına devamlı hizmet veriyor. İş güvenliği sektöründe bir ilki başararak, kendi bünyesinde 2018 yılında geliştirmeye başladığı Kendi İSG Portal yazılımıyla sektörün lideri ve en vizyoner firması oldu.


Engin OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) olarak İSG hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0507 198 44 52 telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm hizmetlerimiz için güncel kampanyalarımızdan ve özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz

%100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve en uygun fiyat garantisi ile Bakanlık onaylı yetkili kurumumuzdan osgb hisip kalite standartlarında hizmet almak için hemen teklif alın vakit kaybetmeden sizde değerli müşterilerimiz arasında yer alın

İşlemleriniz profesyonel kadro ve tecrübeli uzman Ekibiniz tarafından en hızlı şekilde sorunsuz yapılsın işiniz Engin osgb ile güvende olsun

İş sağlığı hizmetlerinde işe giriş raporlarının hazırlanması, sağlık tetkiklerinin kontrol edilmesi ve meslek hastalıklarının takibi iş hekimimiz tarafından yapılmaktadır.

İş güvenliği hizmetlerinde risk analizi, acil durum eylem planı, iş güvenliği eğitimi ve zimmet formu(KKD) hazırlanması konularında sizlere yardımcı olmaktayız.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu kapsamında bakanlık iş müfettişleri İSG katip sistemi üzerinden onaylı sözleşmelerin kontrolünü yapabilmekte olup ayrıca katip sözleşmesi (iş güvenliği uzmanı atamaları ve işyeri hekimi atamaları) olmaması durumunda sistem üzerinden geçmişe dönük cezalar yazılmaktadır.

Tüm iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz.

 

Bizimle İletişime Geçin !

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Ara
×