Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

Ahşap Kalıpçı Belgesi

Ürün Fiyatı:
Fiyat Sorunuz ?
İndirim
Ahşap Kalıpçı Belgesi

Ahşap Kalıpçı Belgesi

Bu Ahşap Kalıpçı Belgesi mesleği için yeterlilik belgesi ahşap kalıpçı da olması gereken niteliklerinin açıklanması ve belgelendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.  Betonarme kalıpçılığı içerisinde çeşitli kalıpçılık uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar içerisinde özellikle betonarme yapıların inşasında ahşap kalıpçılığı nın çok yaygın olarak yer aldığı tespit edilmiştir. Bu bakımdan ahşap kalıpçısı bilgi, beceri ve davranışlarının detaylı olarak tanımlanması amaçlanmıştır.

Ahşap Kalıpçı Yeterlilik Belgesi

Mesleğin ifası için gerekli olan Standartlar, herhangi bir mesleğin gereklerinin uluslararası kabul edilebilir standartlarda yerine getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan ve olması gereken asgari bilgi, beceri, tutum ve davranışları gösteren standart uygulamalardır. Meslek için gerekli olan standartlar işyeri çalışanları için mesleklerini başarı ile yürütülebilmesi amacı ile gerekli olan nitelikler ve o meslekte yeterlilik sertifikası alabilmek için yapılacak sınavlarda aranacak ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında fikir vermektedir. Ahşap Kalıpçı Belgesi Meslek Standartları genel olarak aşağıdaki başlıkları içermektedir

 • Standardın hazırlandığı seviye için yaygın olarak kullanılan mesleki unvan ve tanımlar
 • Bir mesleğin icralarını uygun olarak yerine getirmek için kişinin yapması gereken işlem ve görevler
 • Genel olarak kullanılan araç, gereç ve ekipmanlar
 • Bir mesleğin gereksinimlerini uygun şekilde yerine getirebilmek için kişinin sahip olması gereken genel bilgi, beceri, tutum ve davranışlar
 • Mesleğin uzmanlık dalları ile birlikte mevcut durumu ve gelecekte göstereceği eğilimler.
Ahşap Kalıpçı Belgesi

                                                Ahşap Kalıpçı Belgesi

11UY0011-3/02 Ahşap Kalıpçı (Seviye 3)

 • A1 İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Organizasyonunun Yapılması

 • A2 Ahşap Kalıp İşlerinde Genel Mesleki Bilgi ve Uygulama Becerisi

Ahşap Kalıpçı Belgesi Mesleki Eğitimi ile İlgilenen Adaylar için gerekli evraklar :

 1. Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu
 2. 2 adet fotoğraf
 3. Sınav ücretinin yatırıldığına dair (online veya şubeden alınmış) banka dekontu veya bankamatik makbuzu
 4. Nüfus cüzdan fotokopisi

Detaylı bilgi ve belge fiyatları için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap Kalıpçı Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Sertifika almak için öncelikli olarak Akredite belgesi olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki verilmiş firmalara kursiyerler tarafından ön başvuru işlemlerinin tamamlanması  gerekmektedir. Bu başvuru sonrasında belli bir süre adaylar incelendikten sonra başvuru onaylanıp onaylanmadığını yetkili kurumlar tarafından sizden alınan iletişim bilgilerinizden e-posta veya sms aracılığı ile sizin tarafınıza iletirler. Bu süreçte başvurunuz kesinlikle onaylanmalıdır.

Başvurunuz kabul edildikten sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen tarih ve saatlerde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu tarafından sınav ve değerlendirme işlemleri gerçekleştirilir. Sınavlar ve değerlendirmeler bittiği zaman eğer başarılı bir not aldıysanız size Mesleki Yeterlilik Kurumunun onayı ile Ahşap Kalıpçı Belgesi için MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilir ve böylece Mesleki Yeterlilik Belgelerini alırsınız.

Ahşap Kalıpçı Yeterlilik Belgesi ve Ulusal Yeterlilik

Ulusal yeterliliğin normlarına göre yapılan kuramsal ve performansa bağlı olan sınavlarda başarılı göstermiş olan kişi ve ya kişilere MYK kuruluşu tarafından Mesleki Yeterlilik Belgesi ve aynı şekilde ülke çapında geçerliliği bulunan her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı Verilmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara