Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
tr

E-Fatura / E-Arşiv Uygulamasına Geçtik !

06.07.2018
546
E-Fatura / E-Arşiv Uygulamasına Geçtik !
e-Fatura nedir ?
e-Fatura, bir fatura çeşididir, elektronik ortamda hazırlanır. Maliye’nin sunucuları üzerinden alıcı ve satıcıya iletilir. Ayrıca kağıda basılmaz.

E-Fatura/E-Arşiv uygulamasına geçtik !

Firmamız 01.10.2017 tarihi itibarıyla Vergi Usul Kanununun 433 sıra Nolu Genel Tebliği ilgili hükümleri gereğince E-Fatura ve E-Arşiv Fatura uygulamasına geçmiştir. Bu nedenle 01.10.2017 tarihinden itibaren firmamız tarafından düzenlenen tüm faturalar elektronik ortamda düzenlenecek olup, kâğıt fatura (matbu fatura) basımına son verilecektir.

E-Fatura mükellefi olan musterilerimize e-fatura düzenlenerek GİB sistemi üzerinden gönderim yapılacaktır.

E-Fatura mükellefi olmayan musterilerimize ise e-Arşiv Faturası düzenlenerek Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adreslerine gönderim yapılacaktır.

E-Arşiv Faturası; Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesine, muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlayan uygulamadır.

E-Arşiv faturalarını e-posta olarak gönderilmesini istemeyen musterilerimizin yazılı olarak talep etmesi durumunda fatura e-arşivden kâğıda bastırılarak karşı ödemeli olarak kargoyla gönderilebilecektir.

 

Düzenlemeye geçiş döneminde göstereceğiniz özen ve anlayış için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Ara