0850 441 67 42

Sosyal Medyada Biz}

%30 İNDİRİM !
Hemen faydalanmak için 0507 198 44 52
Teklif İste !

E-Fatura/E-Arşiv uygulamasına geçtik !

E-Fatura/E-Arşiv uygulamasına geçtik !
e-Fatura nedir ?
e-Fatura, bir fatura çeşididir, elektronik ortamda hazırlanır. Maliye’nin sunucuları üzerinden alıcı ve satıcıya iletilir. Ayrıca kağıda basılmaz.

 

 

Firmamız 01.10.2017 tarihi itibarıyla Vergi Usul Kanununun 433 sıra Nolu Genel Tebliği ilgili hükümleri gereğince E-Fatura ve E-Arşiv Fatura uygulamasına geçmiştir. Bu nedenle 01.10.2017 tarihinden itibaren firmamız tarafından düzenlenen tüm faturalar elektronik ortamda düzenlenecek olup, kâğıt fatura (matbu fatura) basımına son verilecektir.

E-Fatura mükellefi olan musterilerimize e-fatura düzenlenerek GİB sistemi üzerinden gönderim yapılacaktır.

E-Fatura mükellefi olmayan musterilerimize ise e-Arşiv Faturası düzenlenerek Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adreslerine gönderim yapılacaktır.

E-Arşiv Faturası; Vergi Usul Kanunu uyarınca kağıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesine, muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlayan uygulamadır.

E-Arşiv faturalarını e-posta olarak gönderilmesini istemeyen musterilerimizin yazılı olarak talep etmesi durumunda fatura e-arşivden kâğıda bastırılarak karşı ödemeli olarak kargoyla gönderilebilecektir.

 

Düzenlemeye geçiş döneminde göstereceğiniz özen ve anlayış için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 

06 Temmuz 2018
E-Fatura/E-Arşiv uygulamasına geçtik ! için yorumlar kapalı
249 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

%d blogcu bunu beğendi: