Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

Kocaeli İş Güvenliği

04.04.2019
452
Kocaeli İş Güvenliği

Kocaeli İş Güvenliği

EnginOsgb yani Engin İş Güvenliği firması olarak Kocaeli İş güvenliği hizmeti vermekteyiz. Gerek Kocaeli de gerekse de İstanbul, İzmit ve Tekirdağ bölgelerinde uygun fiyat, kaliteli ve güler yüzlü hizmetin yanı sıra 6331 Sayılı kanunun gerektirdiği tüm uygulamaları istisnasız gerçekleştirmekteyiz.

İzmit İş Güvenliği

İzmit İş Güvenliği iş sağlığı ve güvenliği; son zamanlarda iş kazaları ve meslek hastalıklarının artmasından dolayı yükselen ve yıldızı parlayan bir iş kolu haline gelmiştir. Son çıkan kanun ve mevzuatlar gereğince iş güvenliği ve sağlığı çok önemli bir hale gelmiştir. SGK İş müfettişleri tarafından artık işyerlerine yapılan denetimler ve kontroller artmıştır. Yasa ve yönetmelik şartlarını yerine getirmeyen işletmelere ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadırlar. Kocaeli iş güvenliği ve Kocaeli OSGB hizmeti almak isteyen işletmeler OSGB firmaları arasında öncü bir konuma sahip olan Engin İş Güvenliği’ni tercih etmek kalmamakla beraber herkese tavsiye ediyor. Kocaeli yangın eğitimi, Kocaeli Risk Analizi, Kocaeli ilk yardım eğitimi ve izmit risk değerlendirmesi gibi iş güvenliği konularında tüm kocaeli de bulunan işletmelere destek veriyoruz.

Kocaeli İş güvenliği firması lider firmalara hizmet veren, can sağlığı ve maddi kayıpları en aza indirmeyi hedef almıştır. Yönetim ve iş sistemlerinin verimliliğini artıran, işletmenin ve personellerin performansını artıran, çalışanların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan iş güvenliği eğitim hizmetleri vermektedir.

İzmit OSGB aklınıza gelebilecek tüm iş sağlığı ve güvenliği alanlarında ulusal ve uluslararası boyutta kendini kanıtlanmış bir çözüm ortağı olarak kurumsal gelişimine devam etmektedir.

4857 nolu iş kanununda yer alan 81. maddesi ve 82. madde içerisinde yer alan İş sağlığı ve Güvenliği ile görevli mühendis ya da teknik elemanlarla ilgili olan tanıma uygun olan iş güvenliği uzmanın bütün görev yetki ve de sorumlulukları hakkındaki yönetmelik içerisinde yer alan hükümler gereğince işverenler işletmelerde işin hangi risk grubuna uygun A-B-C sınıfı olan sertifikalı İSG Uzmanına ve işyeri hekimini görevlendirmekle yükümlü kılınmışlardır.

Kocaeli İş Güvenliği

                                             Kocaeli İş Güvenliği

Kocaeli İş Güvenliği Hizmetleri Kapsamında Hangi Faaliyetler Gerçekleştirilir?

Kurumsal İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri, eğitim planı hazırlanması, oryantasyon eğitimlerinin oluşturulması, personel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri, yangın eğitimi ve yangın tatbikatları, temel ilk yardım eğitimi gibi tüm hizmetler eğitimler kapsamında gerçekleştirilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunun meydana getirilmesi, kurullara katılım ve profesyonel destek  danışmanlığı hizmetlerinin arasında yer almaktadır. Yetkin tecrübeli bilgi desteği ve online bilgi talebi sistemleri, İSG konusunda güncel yasal değişiklikler ve mevzuat güncellemeleri ile yönetici ve ilgili idari birimleri bilgilendirmek yine hizmetlerimiz arasında yer alır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu iç yönetmeliğinin hazırlanması, mevcut talimatların düzenlenmesi ve güncellemeleri, çalışma ve iş faaliyetleri talimatlarının gözden geçirilerek hazırlanması, idari kadronun ve personelin mevcut görev, yetki ve sorumluluklarının incelenerek belirlenmesi, kaza istatistiklerinin tutulması ve araştırılması, personelin kullanması gereken kişisel koruyucu donanımlarının(KKD) tespit edilmesi, personel periyodik sağlık muayeneleri İSG kapsamında verilen hizmetlerdir.

Acil durum faaliyetleri içinde; acil durum ekiplerinin belirlenmesi, oluşturulan ekiplerin acil durum eğitimi ve acil durum tatbikatlarının gerçekleştirilmesi, acil durum talimatlarının hazırlanması ve acil durum planlarının oluşturulması ile patlamadan korunma dökümanı (PKD) hazırlanma sürecidir.

İzmit İş Güvenliği ile ilgili daha detaylı bir bilgi almak için EnginOSGB uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi, iş güvenliği mühendisi, iş yeri hemşiresi, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi İş Güvenliği hizmetleri kapsamında yer alan faaliyetlerimizdir.

Şirketimiz teknik ve Yetkin ekibiyle İSG alanında ki tüm İSG hizmetlerini kapsayacak bir şekilde tecrübeli uzman kadrolardan yapılandırılmıştır.

İzmit OSGB; İş güvenliği, iş sağlığı, mobil sağlık hizmetleri ve iş güvenliği malzemeleri tedarik edilmesi konularında Türkiye’nin ve kocaeli nin önde gelen firmalarındandır.

Kocaeli İş Güvenliğinin çevre ölçümleri alanında da yetkilendirilmiş çözüm ortaklarıyla beraber hizmet vermektedir.

Kocaeli iş güvenliği inovatif sistemiyle sürekli kendini geliştirmeyi esas almış bu prensipler ile değişen ve gelişen iş dünyasına göre kendini geliştirmek ve daha ileriye taşımak üzere yola çıkmıştır.

Kocaeli iş güvenliği hizmeti önemi nedir?

  • Kazaların az olması sayesinde kazanç artışının yanı sıra işyerinin prestijinin artmasını sağladığı ve devlet teşviklerinden faydalanmanın önünü açtığı için önem arz etmektedir.
  • Tehlikelerle yaşanmaması gerektiği fikrini ve de tehlikelerin sayısının en aza indirilmesini sağladığı için çok önemlidir

Kocaeli İş güvenliğinin amaçları nelerdir?

  • Çalışma alanında iş verimi arttırmak
  • İş yerinde çalışan kişilere yüksek seviyede sağlıklı bir ortam oluşturmak
  • İş ve işçilerin arasında en iyi uyumu ortaya çıkarmak
  • İş yeri çalışma ortamında oluşabilecek olan olumsuzluklardan korumak
  • Meydana gelebilecek olan maddi ve de manevi zararları ortadan kaldırmak
  • İş yerlerindeki bulunan tehlike ve riskleri tamamen ortadan kaldırmak ya da gerçekleşebilecek olan zararları minimuma düşürmek

Kocaeli İş Güvenliği Neler Yapar?

İş güvenliği, risk analizi ve değerlendirme, acil durum planı, iş güvenliği eğitimi, sağlık eğitimleri, temel iş güvenliği eğitimleri, risk değerlendirme, mesleki eğitimler, ilkyardımcı belgesi, yangın eğitimi, tatbikatlar, acil durum eylem planı, kişisel koruyucu donanım kısaca KKD, iç tüzük hazırlanması, çalışma talimatları, diğer sağlık personeli(işyeri hemşiresi), iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, periyodik ölçümler, ortam ölçümleri, mobil sağlık hizmetleri gibi iş sağlığı ve iş güvenliği sistemini kapsayan tüm İSG hizmetlerini bünyemizde karşılamaktayız.

Kocaeli İş Güvenliği İsg Katip

İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği; iş yerlerinde meydana gelebilecek tehlike ve riskleri önlemek, çalışma hayatında iyileştirmeler yapılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. 6331 sayılı iş güvenliği yasası güvenli  ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulması meslek hastalıklarının en aza indirilerek önlenmesi, bunun yanı sıra iş kazalarının önlenmesi kapsamında düzenlenmiştir. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası gereklerince iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşiresi) atamaları isgkatip sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İsgkatip atama ve onay işlemleri; e-devlet sistemi üzerinden yapılabilen, iş sağlığı ve güvenliği takip kayıt izleme programıdır.

Kocaeli İş Güvenliği Risk Analizi

Tüm işletmelerde; iş güvenliği yönetmeliği gereğince işverenin yükümlüğünde risk analizi, risk değerlendirme raporu hazırlanmalıdır. Yapılan risk analizi sonucu işletmelerde gerekli tüm önlemler alınmalı, işveren ve çalışanlar dahilinde risk analiz ve değerlendirme raporu sonucu yapılan değerlendirme ve alınan önlemlere uyulmalıdır. İş güvenliği ve işçi sağlığı açısından 6331 sayılı iş güvenliği kanunu çok büyük önlem taşımaktadır.

Kocaeli İş Güvenliği Yetkili Kurum mu?

İş güvenliği; işveren ve tüm çalışanların yararına olan bir sistemdir. Engin ortak sağlık güvenlik birimi, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumdur. Bakanlıkça yetkilendirilmiş bir İş güvenliği firması olarak iş güvenliği kanunu kapsamında hedeflenen tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi, iş yerlerinde olası tehlike ve risklerin azaltılabilmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için, işveren ve vekilleri ile çalışanlarla birlikte bir işbirliği içerisinde iş güvenliği hizmetlerini yürütmekteyiz. Amaç iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında ilerleyerek, işletmelerde ki riskleri azaltarak olası iş kazalarının önüne geçebilmek, meslek hastalıklarını engellemek; sıfır iş kazası prensibiyle daha güvenli ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmaktır.

İstanbul İş Güvenliği yazımıza linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca blog yazılarımızı takip ederek tüm sektörle alakalı güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak web sayfamızdaki sosyal medya butonlarından Engin İSG firmamızın Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube sosyal ağ hesaplarımıza erişim sağlayabilir bizi takip edebilirsiniz.

Engin OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) olarak tüm sektörlere İSG hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0850 441 67 42  telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm hizmetlerimiz için güncel kampanyalarımızdan ve özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti
Kocaeli’de İş güvenliği Hizmeti.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara