Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0507 198 44 52         TEKLİF AL
tr

Ataşehir İş Güvenliği

20.11.2018
1.297
Ataşehir İş Güvenliği

Ataşehir İş Güvenliği

EnginOsgb yetki belgeli osgb firması olarak İstanbul Ataşehir İş güvenliği hizmeti vermekteyiz. Gerek Ataşehir de gerekse de İstanbul, Kocaeli(İzmit) ve Tekirdağ bölgelerinde uygun fiyat, kaliteli ve güler yüzlü hizmetin yanı sıra 6331 Sayılı kanunun gerektirdiği tüm uygulamaları gerçekleştirmekteyiz.

İş güvenliği; son yıllarda iş kazaları ve meslek hastalıklarının artmasından dolayı yükselen bir iş kolu haline gelmiştir. Son çıkan kanun ve mevzuatlar gereğince iş güvenliği ve sağlığı çok önemli bir hale gelmiştir. İş müfettişleri tarafından artık işletmelere yapılan denetim ve kontroller artmıştır. Yasa şartlarını yerine getirmeyen işletmelere ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Ataşehir iş güvenliği ve Ataşehir OSGB hizmetleri almak isteyen işletmeler OSGB firmaları arasında öncü bir konuma sahip olan Engin İş Güvenliği’ni tercih ediyor. Ataşehir yangın eğitimi, Ataşehir Risk Analizi ve Ataşehir ilk yardım eğitimi gibi iş güvenliği konularında tüm işletmelere destek veriyoruz.

Ataşehir İş güvenliği tüm sektörlerde lider firmalara hizmet veren, can ve maddi kayıpları en aza indirmeyi hedef almıştır. Yönetim ve iş sistemlerinin verimliliğini artıran, işletmenin ve personellerin performansını artıran, çalışanların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan iş güvenliği eğitim hizmetleri vermektedir.

Ataşehir OSGB tüm iş sağlığı ve güvenliği ihtiyaçlarında ulusal çapta hizmet kalitesi kanıtlanmış bir çözüm ortağı olarak gelişimine devam etmektedir.

4857 nolu iş kanununda yer alan 81. maddesi ve 82. madde içerisinde yer alan İş sağlığı ve Güvenliği ile görevli mühendis ya da teknik elemanlarla ilgili olan tanıma uygun olan iş güvenliği uzmanın bütün görev yetki ve de sorumlulukları hakkındaki yönetmelik içerisinde yer alan hükümler gereğince işverenler işletmelerde işin hangi risk grubuna uygun A-B-C sınıfı olan sertifikalı İSG Uzmanına ve işyeri hekimini görevlendirmekle yükümlü kılınmışlardır.

Ataşehir İş Güvenliği Hizmetleri Kapsamında Hangi Faaliyetler Gerçekleştirilir?

Kurumsal İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri, eğitim planı hazırlanması, oryantasyon eğitimlerinin oluşturulması, personel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri, yangın eğitimi ve yangın tatbikatları, temel ilk yardım eğitimi gibi tüm hizmetler eğitimler kapsamında gerçekleştirilmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının meydana getirilmesi, kurullara katılım ve profesyonel destek  danışmanlığı hizmetleri arasında yer alır. Etkin tecrübeli bilgi desteği ve online bilgi talebi hizmetleri, İSG konusunda güncel yasal değişiklikler ve mevzuat güncellemeleri ile yönetici ve ilgili idari birimleri bilgilendirmek yine hizmetlerimiz arasında yer alır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu iç yönetmeliğinin hazırlanması, mevcut talimatların düzenlenmesi ve güncellemeleri, çalışma ve iş faaliyetleri talimatlarının gözden geçirilerek hazırlanması, idari kadronun ve personelin mevcut görev, yetki ve sorumluluklarının incelenerek belirlenmesi, kaza istatistiklerinin tutulması ve araştırılması, personelin kullanması gereken kişisel koruyucu donanımlarının(KKD) tespit edilmesi, personel periyodik sağlık muayeneleri İSG kapsamında verilen hizmetlerdir.

Acil durum faaliyetleri içinde; acil durum ekiplerinin belirlenmesi, oluşturulan ekiplerin acil durum eğitimi ve acil durum tatbikatlarının gerçekleştirilmesi, acil durum talimatlarının hazırlanması ve acil durum planlarının oluşturulması ile patlamadan korunma dökümanı (PKD) hazırlanma sürecidir.

Ataşehir İş Güvenliği ile ilgili detaylı bilgi almak EnginOSGB uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi, iş güvenliği mühendisi, iş yeri hemşiresi, diğer sağlık personeli görevlendirilmesi İş Güvenliği hizmetleri kapsamında yer alan faaliyetlerimizdir.

Şirketimiz teknik ve uzman ekibiyle İSG alanında ki tüm hizmetleri kapsayacak şekilde tecrübeli kadrolardan yapılandırılmıştır.

Ataşehir OSGB; İş güvenliği, iş sağlığı, mobil sağlık hizmetleri ve iş güvenliği malzemeleri tedariki konusunda Türkiye’nin öncü firmasıdır.

Ataşehir İş Güvenliğinin çevre ölçümleri alanında da çözüm ortaklarıyla beraber hizmet vermektedir.

Ataşehir iş güvenliği inovatif yapısıyla sürekli gelişimi esas almış bu prensiple değişen ve gelişen iş dünyasına göre kendini geliştirmek ve iyileştirme yapmak üzere yola çıkmıştır.

Ataşehir İş Güvenliği

                                          Ataşehir İş Güvenliği

Ataşehir iş güvenliği hizmeti önemi nedir?

  • Kazaların az olması sayesinde kazanç artışının yanı sıra işyerinin prestijinin artmasını sağladığı ve devlet teşviklerinden faydalanmanın önünü açtığı için önem arz etmektedir.
  • Tehlikelerle yaşanmaması gerektiği fikrini ve de tehlikelerin sayısının en aza indirilmesini sağladığı için çok önemlidir

Ataşehir İş güvenliğinin amaçları nelerdir?

  • Çalışma alanında iş verimi arttırmak
  • İş yerinde çalışan kişilere yüksek seviyede sağlıklı bir ortam oluşturmak
  • İş ve işçilerin arasında en iyi uyumu ortaya çıkarmak
  • İş yeri çalışma ortamında oluşabilecek olan olumsuzluklardan korumak
  • Meydana gelebilecek olan maddi ve de manevi zararları ortadan kaldırmak
  • İş yerlerindeki bulunan tehlike ve riskleri tamamen ortadan kaldırmak ya da gerçekleşebilecek olan zararları minimuma düşürmek

Ataşehir İş Güvenliği Neler Yapar?

İş güvenliği, risk analizi, acil durum eylem planı, iş güvenliği eğitimi, sağlık eğitimleri, temel iş güvenliği eğitimleri, risk değerlendirme, mesleki eğitimler, ilkyardımcı belgesi, yangın eğitimi, tatbikatlar, acil durum planı, kişisel koruyucu donanım(KKD), iç tüzük, çalışma talimatları, diğer sağlık personeli(işyeri hemşiresi), iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, periyodik ölçümler, ortam ölçümleri, mobil sağlık hizmetleri gibi iş sağlığı ve güvenli sisteminin tüm İSG hizmetlerini bünyemizde karşılamaktayız.

Ataşehir İş Güvenliği İsg Katip

İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliği; iş yerlerinde meydana gelebilecek tehlike ve riskleri önlemek, çalışma hayatında iyileştirmeler yapılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. 6331 sayılı iş güvenliği yasası güvenli  ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulması meslek hastalıklarının en aza indirilerek önlenmesi, bunun yanı sıra iş kazalarının önlenmesi kapsamında düzenlenmiştir. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli (işyeri hemşiresi) atamaları isgkatip sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İsgkatip atama ve onay işlemleri; e-devlet sistemi üzerinden yapılabilen, iş sağlığı ve güvenliği takip kayıt izleme programıdır.

Ataşehir İş Güvenliği Risk Analizi

Tüm işletmelerde; iş güvenliği yönetmeliği gereğince işverenin yükümlüğünde risk analizi, risk değerlendirme raporu hazırlanmalıdır. Yapılan risk analizi sonucu işletmelerde gerekli tüm önlemler alınmalı, işveren ve çalışanlar dahilinde risk analiz ve değerlendirme raporu sonucu yapılan değerlendirme ve alınan önlemlere uyulmalıdır. İş güvenliği ve işçi sağlığı açısından 6331 sayılı iş güvenliği kanunu çok büyük önlem taşımaktadır.

Ataşehir İş Güvenliği Yetkili Kurum mu?

İş güvenliği; işveren ve tüm çalışanların yararına olan bir sistemdir. Engin ortak sağlık güvenlik birimi, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurumdur. Bakanlıkça yetkilendirilmiş bir İş güvenliği firması olarak iş güvenliği kanunu kapsamında hedeflenen tüm yükümlülüklerin yerine getirilmesi, iş yerlerinde olası tehlike ve risklerin azaltılabilmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarının engellenebilmesi amacı ile, işverenler ve çalışanları ile iyi bir işbirliği kapsamında iş güvenliği hizmetlerini yürütmekteyiz. Amaç iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında ilerleyerek, işletmelerde ki riskleri azaltarak olası iş kazalarının önüne geçebilmek, meslek hastalıklarını engellemek; sıfır iş kazası prensibiyle daha güvenli ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmaktır.

Ümraniye İş Güvenliği yazımıza linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca blog yazılarımızı takip ederek tüm sektörle alakalı güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak web sayfamızdaki sosyal medya butonlarından Engin İSG firmamızın Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube sosyal ağ hesaplarımıza erişim sağlayabilir bizi takip edebilirsiniz.

Engin OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) olarak tüm sektörlere İSG hizmetleri veriyoruz, talep ve istekleriniz konusunda web sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir yada 0850 441 67 42  telefon numarasını arayarak ücret Bilgisi öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm hizmetlerimiz için güncel kampanyalarımızdan ve özel indirimlerimizden faydalanabilirsiniz

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti
Ataşehir’de İş güvenliği Hizmeti.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonHemen Ara