Bağlarbaşı Mh. Şehzade Sk. No:2A Maltepe/İstanbul
0216 389 72 83         0530 909 00 83         TEKLİF AL
tr

Risk Değerlendirme

Risk Değerlendirme
İşverenler risk değerlendirmesine dikkat!
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 20.06.2012 günü TBMM'de kabul edildi. Yasa yürürlüğe tam olarak girdikten sonra istisnasız tüm iş ve işyerleri iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uymak zorundalar. 1 veya daha çok işçi çalıştıranlar uzman istihdam edecek ve hizmet alacaklar...

 

Risk değerlendirme

Engin İş Güvenlik her biri konusunda yetkin ve tecrübeli Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığından A, B, C sınıfları olarak yetkilendirilmiş belgeli İş Güvenliği Uzmanları ile iş yerlerinde iş kazaları ve meslek hastalıkları risklerini önlemek ve engellemek amacıyla tehlike ve risk analizi çalışmalarını sizler için en hızlı ve en uygun şekilde gerçekleştirmektedir.

Risk analizi çalışmaları tehlike potansiyeli bulunan ekipman, cihaz, makina ve kullanılan maddelerle ilgili her türlü bilimsel bilginin düzenlenmesi ve analiz edilmesine yönelik sistematik bir çalışma yaklaşımıdır.

İşletme ve işyerlerine risk analizi ve risk değerlendirmesi raporu hazırlanarak; Tehlikelerin Belirlenmesi, Risklerin Değerlendirilmesi ve Risklerin Kabul Edilebilir Seviyelere Çekilmesi hatta risklerin sıfıra indirgenmesi amaçlanmaktadır.

Risk değerlendirme çalışmaları ile

 • Tehlikelerin sınıflandırılması,
 • Risklerin belirlenmesi,
 • Risklerin Derecelendirilmesi,
 • Kabul edilebilir sınırlara çekilmesi,

hedeflenmektedir.

Risk Değerlendirme
Risk Değerlendirme

Risk değerlendirme hizmeti faaliyetleri ile;

 • İşletmenin yazılı prosedür ve politikalarının oluşmasını ya da var olan politikaların güncellenmesi suretiyle daha da olgunlaşmasını sağlar.
 • İşyeri yönetimi yani işverenlerin ve işyeri çalışanlarının İSG konularında bilgi sahibi olmalarını ve ve isg sistemine katılımını sağlar.
 • Risk analizi prosesinden alınan ilk sonuçlar ile organizasyonel ya da işletmedeki olası tehlikeler kaynaklı riskler ve alınması gereken tedbirler belirlenir.
 • İşletme, işletmesel organizasyon ya da kurumdaki risklerin büyüklüğünün hesaplanarak raporlanmasına ve riskin tolere edilebilir olup olmadığına karar verilmesini sağlamak.
 • İşyerinde uygulanan veya alışa gelmiş süre gelen yanlış güvenlik tedbirleri alınmış olabilir, ya da insanlarda yanlış güvenlik bilinci oturmuş olabilir, tüm bu tedbirlerin ve güvenlik bilincinin tekrar ve tekrar gözden geçirilmesini sağlar.
 • İşyerinde kanuni açıdan uyulması gereken yükümlülükler ve İSG politikası çerçevesinde tahammül edilebilir yani kabul edilebilir düzeye indirilmiş risk ile çalışılmasını sağlar.
 •  İşyerindeki gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlayacak verilerin kaydedilmesini, kayıtların tutulması ve bu işlerin sonuçların izlenmesini ve ölçülmesini sağlanır.

Gerçekleştirilen Risk Analizi raporu çalışmaları sonucunda Tehlike ve Risk Değerlendirme Eğitimi ile orta ve üst düzey yöneticiler de dahil olmak üzere risk analizi çalışmalarının işletmede uygulaması ve “Risk analizi nasıl yapılır?” risk analizi nasıl takip edilir? gibi bir çok sorunun cevabı hakkında bilgi aktarılmaktadır.

İşletmenizde risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmaları tamamen OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi şartları dahilinde uzman sertifikalı ekibimimiz tarafından  hazırlanmaktadır. Bu nedenle OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini bünyesinde kurmak ve mevcut sistemi güncellemek ve bu sistemi uygulamak isteyen firmalar için çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Hemen Ara